Przyjaciel polskiej gospodarki

Firma Samsung Electronics Polska została nagrodzona tytułem “Przedsiębiorca Transformacji w kategorii Przyjaciel polskiej gospodarki. Nagrodę wręczyła Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz podczas gali Forum Sukcesu Polskiego Biznesu w Poznaniu.

Samsung wpisał się na dobre w krajobraz cyfrowej transformacji Polski. Światowy lider technologiczny realizuje w naszym kraju wiele śmiałych projektów inwestycyjnych i innowacyjnych. Dla Polski to duże wyróżnienie i możliwość czerpania know-how od najlepszych. Tym bardziej cieszymy się, że możemy nagrodzić Samsunga, jako firmę, która przyczyniła się do rozwoju i promocji polskiej gospodarki w minionym trzydziestoleciu – powiedziała Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Przyznana przez Minister Przedsiębiorczości i Technologii nagroda to wyjątkowe wyróżnienie dla firmy Samsung. Przyznano ją za liczne działania, które firma prowadzi na rzecz polskiej gospodarki. Samsung Electronics Polska angażuje się w wiele lokalnych inicjatyw społeczno-edukacyjnych, jak choćby projekt Inkubatorów Samsung, wspierających rozwój innowacji w regionie Polski Wschodniej (Lublin, Białystok, Rzeszów) oraz program rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Firma współpracuje także z Centrum Nauki Kopernik od początku jego istnienia. Wspólnie popularyzują naukę przy wykorzystaniu nowych technologii, tworząc nowe programy edukacyjne czy wystawy.