Samsung Inkubator w Białymstoku laureatem nagrody tygodnika “Polityka”

Program Samsung Inkubator #dlaPlanety został laureatem nagrody za wspieranie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w IX edycji Listków CSR tygodnika „Polityka”.

Tygodnik „Polityka” we współpracy z m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprosił firmy działające w Polsce do przeglądu ich rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój i zaangażowanie społeczne. W tegorocznej edycji redakcja poprosiła firmy o podzielenie się dobrymi praktykami, które odnoszą się konkretnie do 13. celu dotyczącego ochrony środowiska i klimatu. W gronie nagrodzonych projektów znalazł się Samsung Inkubator #dlaPlanety działający w Białymstoku.

Otwarty w zeszłym roku Inkubator to pierwsze tego typu miejsce na świecie, gdzie w bezpłatnej przestrzeni, startupy pracują nad rozwiązaniami z zakresu odpowiedzialności społecznej. W ramach programu swoje projekty realizuje 8 zespołów, które zbliżają się już do końca procesu inkubacji. Startupy tworzą rozwiązania z zakresu wspólnej konsumpcji i ekonomii współdzielenia, dostępnej infrastruktury dla niewidomych, zrównoważonego transportu, zdrowia psychicznego czy działań na rzecz środowiska.

W ramach programu innowatorzy otrzymują wsparcie technologiczne i merytoryczne na każdym etapie rozwoju – od fazy koncepcyjnej do prototypu. Mogą liczyć także na doświadczenie i wiedzę inżynierów z Samsung oraz pomoc w poszukiwaniu inwestorów.

Partnerami Samsung Inkubator Białystok są Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zrzeszający największą w regionie społeczność startupową oraz Neweconomy.