
Webinar: Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ – globalne wyzwanie i szansa dla biznesu
Zapraszamy na e-spotkanie z Centrum UNEP/GRID-Warszawa poświęcone Celom Zrównoważonego Rozwoju ONZ – globalnym wyzwaniom oraz szansom dla biznesu. Podczas webinarium uczestnicy dowiedzą się, jakie są środowiskowe aspekty SDGs, czy innowacyjność kończy się na kwestiach technologicznych, a także w jaki sposób innowacyjne rozwiązania mogą pomóc w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.
W obliczu trwającej pandemii i niepewnych okoliczności, szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na projekty, które będą nośnikami zmian, przykładem kreatywności i innowacji. Takie, które udowodnią, że pomysł na biznes z wykorzystaniem nowych technologii może iść w parze z ratowaniem świata – poprawą jakości życia czy działaniami na rzecz środowiska.
– jak przejść od modelu biznesowego skupionego wyłącznie na zysku do takiego, w którym istotne są kwestie społeczne i środowiskowe,
– jak uniknąć negatywnych efektów we wdrażaniu nowych technologii,
– czy innowacyjność kończy się na kwestiach technologicznych.- w jaki sposób innowacyjne rozwiązania mogą pomóc w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Spotkanie poprowadzą:
Anna Kołodziejczyk – od prawie dwudziestu lat zajmuje się współpracą organizacji pozarządowych z sektorem komercyjnym, w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. W Centrum UNEP/GRID-Warszawa jest zaangażowana we współpracę z partnerami biznesowymi, medialnym i instytucjonalnymi oraz kampanie społeczne prowadzone przez organizację. Jest również koordynatorką Partnerstwa SDGs „Razem dla środowiska”.
Bartłomiej Kozek – ekspert ds. zrównoważonego rozwoju Centrum UNEP/GRID-Warszawa; Specjalizuje się w kwestiach, związanych z kryzysem klimatycznym oraz sposobach na jego rozwiązanie, gospodarką o obiegu zamkniętym oraz budową przyjaznych dla ludzi i środowiska miast. Szczególnie istotne jest dla niego łączenie polityki środowiskowej i społecznej w duchu trwałego, zrównoważonego rozwoju oraz budowa innowacyjnej, zielonej gospodarki. Autor tekstów oraz współautor opracowań, poruszających ww. tematykę, takich jak „Zielony Nowy Ład w Polsce”, „Zielony Nowy Ład społeczny”, materiałów o podatkach ekologicznych oraz wpływie zmian klimatu na zdrowie publiczne w przewodnikach Krytyki Politycznej. Polski korespondent magazynu „Green European Journal”.