Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Technologia w dobrym klimacie – Demo Day 2020

15 października 2020 @ 10:00 - 11:45

Zapraszamy na solidną dawkę inspiracji! Już w 15 października (czwartek) o godz. 10:00 odbędzie się DEMO DAY 2020, wyjątkowe spotkanie, podczas którego 8 startupów zaprezentuje swoje rozwiązania, które zmieniają świat na lepsze. Ich działalność pozytywnie wpływa na nas wszystkich, gdyż związana jest z ekologią i ochroną środowiska.

Podczas tegorocznego Demo Day zaprezentujemy startupy, które weszły do I tury inkubacji w Samsung Inkubator w Białymstoku. Ich misją jest stworzenie rozwiązań odpowiadających na wyzwania współczesnego świata, określone w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Pokażemy, jak promować odpowiedzialny biznes oraz jak technologia i prawdziwa pasja mogą uratować klimat, poprawić jakość życia czy  zmienić standardy produkcji i konsumpcji.

Każdy startup zaprezentuje swoje rozwiązanie i odpowie na kilka pytań. Następnie przejdzie do wirtualnego pokoju, gdzie już w bardziej kameralnej atmosferze, będzie można kontynuować konwersację. To świetna okazja do networkingu w mniejszym gronie, spotkań z potencjalnymi inwestorami, bądź osobami zainteresowanymi współpracą czy też po prostu szukających inspiracji.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkania:

AGENDA:
Termin: 15.10.2020 (czwartek), godz. 10:00-11:45
Transmisja: Profil Neweconomy na Facebooku

10:00-10:20 Wprowadzenie: zrównoważony rozwój

→ Ewelina Gorbacz, Neweconomy sp. z o.o., przywitanie gości
→ Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Dyrektor Departamentu GovTech Polska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wystąpienie gościnne
→ Joseph Kim, Prezes Samsung Electronics Polska, wystąpienie specjalne
→ Magdalena Olborska,  CSV and Partnership Manager, Samsung Electronics Polska, podsumowanie programu Samsung Inkubator
→ Maria Andrzejewska, Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, wystąpienie gościnne

10:20-11:40 Startupy z czystą energią – prezentacje projektów

→ Daniel Wojciechowski, Adam OleksiakNextplease – aplikacja dedykowana wspieraniu czytelnictwa, przez ułatwienie wymiany książek między użytkownikami.
→ Ewa Tchórzewska,  Proces – projekt rozwiązań technologicznych w przestrzeni zdrowia mentalnego. Platforma, ma za zadanie ułatwić młodzieży dostęp do terapeutów, dzięki terapii poznawczo-behawioralnej online.
→ Paweł Caban, Damian Klocek,  Maizo – nowoczesnej aplikacja webowa i mobilna działająca w ruchu społecznym zero waste. Projekt pomaga przeciwdziałać marnowaniu żywności.
→ Przemysław Pyziel,  Planet Heroes – pierwsza ekologiczna platforma crowdfundingowa specjalizująca się w zbieraniu funduszy dla proekologicznych działań podejmowanych przez użytkowników.
→ Andrzej Ogonowski, Marek Palka,  Powear.me – platforma wspierająca #zerowastefashion. Second-hand online inny niż wszystkie.
→ Janusz Chrostowski,  Ekologiczny Patrol – aplikacja wspierająca lokalizację, oznaczanie i ewidencję dzikich wysypisk w Polsce.
→ Magdalena Wawrzyniak,  Associated Apps – aplikacja mobilna będąca nawigacją wewnątrz budynków użyteczności publicznej, skierowana do osób niewidomych i niedowidzących. Działają na rzecz znoszenia barier i wyrównywania szans społecznych.
→ Stefan Cylwik,  Broomee – inteligentny system transportu na żądanie. Stanowi uzupełnienie transportu miejskiego w obecnie nieobsługiwanych / niedostatecznie obsługiwanych regionach miejskich i podmiejskich.

11:40-11:45 Zakończenie: przyjazne środowisko dla biznesu

→ Ewelina Gorbacz Neweconomy sp. z o.o. podsumowanie

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, tegoroczne Demo Day odbędzie się w formie online i będzie transmitowane na profilu Neweconomy na Facebooku. Aby wziąć udział w sesji Q&A ze startupami należy zalogować się do odpowiedniego pokoju poprzez platformę ClickMeeting. Wydarzenie jest bezpłatne i nie jest wymagana rejestracja.

Organizatorami spotkania są Samsung Inkubator oraz Neweconomy, operator Samsung Inkubator w Białymstoku i Lublinie. Partnerami wydarzenia są Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Szczegóły

Data:
15 października 2020
Czas:
10:00 - 11:45
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2780330032244450/